Ceny rovnátek

 

Naše pracoviště má uzavřené smlouvy se zdravotními pojišťovnami kromě Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (211). Ortodontická léčba je částečně hrazená z veřejného zdravotního pojištění. Pacient si na vlastní náklady hradí materiál na fixní rovnátka, doplatky za výrobky zhotovené v laboratoři (snímací rovnátka) a výkony, které pojišťovna nehradí.

Informace o ceně za rovnátka je součástí léčebného plánu, který připravíme každému pacientovi individuálně po vstupním vyšetření. Pacient se tedy předem dozví konečnou částku za celou ortodontickou léčbu (nejen za nasazení aparátu) a později již žádné další částky nevybíráme. Částka se neplatí najednou, platba je rozložena na 3 části v průběhu léčby.

Léčba fixním aparátem v obou čelistech (což je 99% případů) stojí při použití standardních kovových zámků mezi 40 000 - 45 000 Kč a jsou v ní zahrnuty i snímací udržovací rovnátka, která se nosí na noc po sejmutí fixních a podlepení drátem (retenční aparáty a fixní retainer). Cena za léčbu nadstandardními (estetickými, samoligovacími) zámky je vyšší a odvíjí se od typu zvolených zámků. Zámky je možné také kombinovat - estetické zámky použít na přední zuby a kovové na zadní zuby.

 

Konzultace

zdarma s doporučením od zubaře

400 Kč bez doporučení

   

Vstupní vyšetření

(vč. otisků, rentgenů a fotodokumentace)

zdarma

   

Konzultace léčebného plánu s pacientem

(2.-3. návštěva, není hrazeno pojišťovnami)

1 050 Kč

   

Fixní rovnátka cena (horní a dolní čelist)

standardní kovové zámky, vč. retenčních aparátů a fixního retaineru

40 000 - 45 000 Kč

 

   

Invisalign - neviditelná rovnátka cena

(neviditelná foliová rovnátka)

 

55 000 – 96 000 Kč

 

Bělení zubů po rovnátkách cena

(domácí bělení)

 

4 500 Kč

Některé pojišťovny přispívají pacientům na náklady za ortodontickou léčbu. Výše příspěvků zdravotních pojišťoven se v průběhu času mění. Pro více informací se prosím obraťte na svou zdravotní pojišťovnu.

 

Výsledek obrázku pro logo vzp Výsledek obrázku pro logo ozp Výsledek obrázku pro logo vozp Výsledek obrázku pro logo čpzp Výsledek obrázku pro logo zaměstnanecké pojišťovny škoda